25 lat doświadczenia w integracji sieciowej

Atende jest wiodącym integratorem sieci i systemów IT w Polsce

 

Integracja sieci i systemów IT

Na początku lat 90. nasi inżynierowie podłączyli pierwsze polskie firmy do Internetu. Zawsze podejmowali najpoważniejsze wyzwania technologiczne, służące realizacji potrzeb biznesowych.

Obecnie należymy do wiodących integratorów sieci i systemów IT w Polsce. Projektując i budując infrastrukturę IT dla klienta dobieramy rozwiązania w taki sposób, by zagwarantować najwyższą możliwą wydajność, niezawodność i bezpieczną komunikację. Mamy wyjątkowe doświadczenie w budowie sieci korporacyjnych i operatorskich, systemów bezpieczeństwa, a także we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań jednolitej komunikacji (Unified Communications). Nasi inżynierowie mają ponadto unikalne w Polsce kompetencje w realizacji projektów w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których niezbędne jest posiadanie poświadczeń dostępu do informacji niejawnych.

 

Co robimy?

Zdjęcie

Sieci operatorskie

Budujemy wielousługowe sieci dla operatorów telekomunikacyjnych. Naszą specjalnością są sieci telekomunikacji mobilnej i systemy naliczania opłat za świadczone usługi.

Zdjęcie

Sieci korporacyjne

Budujemy sieci korporacyjne o każdej skali i o dowolnym stopniu złożoności, uwzględniając potrzeby nowoczesnej, zunifikowanej komunikacji.

Zdjęcie

Bezpieczeństwo

Podnosimy poziom bezpieczeństwa informacji w systemach informatycznych nie tylko instalując najświeższe rozwiązania techniczne.


 

Zdjęcie

Audyt i doradztwo

Przeprowadzamy audyt infrastruktury, który usprawni realizację zadań biznesowych, przygotowania do migracji lub nowych wdrożeń i pomoże zoptymalizować wykorzystanie infrastruktury.

Zdjęcie

Infrastruktura konwergentna

Dostarczamy zintegrowane platformy sieciowo-systemowe do budowania chmury prywatnej.

Zdjęcie

Automatyzacja zarządzania

Wdrażamy rozwiązania automatyzujące pracę administratorów i podnoszące bezpieczeństwo IT w firmie.

Zdjęcie

Telefonia IP

Wdrażamy korporacyjne i operatorskie systemy telefoniczne w technologii IP. Integrujemy je z systemami bezpieczeństwa i zarządzania siecią.

Vblock: pierwsze tak duże wdrożenie w Polsce

Spółka Atende dostarczyła systemy Vblock dla dwóch lokalizacji centrów przetwarzania resortu obrony narodowej. Było to pierwsze w Polsce wdrożenie tego rozwiązania na tak dużą skalę.

Systemy Vblock od VCE to zaprojektowana i przetestowana architektura wysokiej dostępności środowiska wirtualnego w ramach nowej generacji centrów danych opartych o konwergentną infrastrukturę. Integrując najlepsze w swojej klasie technologie obliczeniowe, sieciowe i pamięć masową od liderów branży (Cisco, EMC i VMware), systemy Vblock upraszczają wszystkie aspekty IT. Zapewniają dynamiczną pulę zasobów, które mogą być inteligentnie zarządzane, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom czy możliwościom biznesowym.

Zdjęcie

Cisco Meraki Cloud Managed Networking

Cisco Meraki umożliwia zarządzanie urządzeniami za pomoca chmury. Platforma Cisco Meraki Cloud Managed Networking wdrożona, monitorowana i serwisowana przez inżynierów Atende pozwala na wygodne i płynne zarządzanie siecią WiFi, rozwiązując problemy biznesu oraz obniżając koszty utrzymania. 

Pobierz
Zdjęcie

Cisco Energy Management Cloud

Zgodnie z obowiązującym w Polsce (od października 2016 r.) prawem, każde duże przedsiębiorstwo musi poddać się kompleksowemu audytowi energetycznemu. Potrzebna jest informacji gdzie zużywany jest prąd i w jakich ilościach. Dodatkowo, jednostki sektora publicznego mają obowiązek stosować środki poprawy efektywności energetycznej Oferowany przez Atende Cisco Energy Management Cloud to prosty w obsłudze, a jednocześnie bardzo zaawansowany system do pomiaru i zarządzania poborem energii, zarówno w centrach danych, jak i biurach. Jest to nowoczesne rozwiązanie podszące efektywność energetyczną, znakomicie wpisujące się w wymogi prawne. 

Pobierz

Case study OST 112

Zbudowaliśmy Ogólnopolską Sieć Teleinformatyczną na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). To największy projekt teleinformatyczny dla sektora publicznego, zrealizowany o czasie i w założonym budżecie. Stworzona została nowoczesna, wielousługowa sieć klasy operatorskiej, zdolna do przesyłania danych, głosu i obrazu, łącząca ponad 900 lokalizacji.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!