Wybierz solidnego partnera technologicznego

Tworzymy bezpieczne i efektywne energetycznie budynki kolokacyjne

 

Budowa & wyposażanie centrów danych

Atende, posiadając ponad 20–letnie doświadczenie, jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku, ma niezbędne kompetencje i know-how pozwalające zaprojektować profesjonalne centrum danych, a także zapewnić jego wykonanie i późniejszą obsługę serwisową.

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji. Bierzemy odpowiedzialność za całość problematyki związanej z zaprojektowaniem i budową centrum danych. Wieloletnia obecność na rynku, referencje, ugruntowane relacje z producentami rozwiązań technicznych dla centrów danych, gwarantują, że Atende jest rzetelnym partnerem, który proaktywne podchodzi do współpracy oraz zagadnień realizacyjnych. Nasze centra danych realizowane są w oparciu o normy, wytyczne branżowe oraz dobre praktyki.

Dlaczego Atende?

  • wkładamy wysiłek w doskonałe rozpoznanie potrzeb klienta i dopasowanie odpowiednich rozwiązań
  • zatrudniamy najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce
  • zapewniamy szybki, ogólnopolski serwis

Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z głównych kryteriów uwzględnianych przy budowie i modernizacji centrów przetwarzania danych, bowiem na koszt energii elektrycznej mają wpływ nie tylko sprawność zainstalowanych urządzeń infrastruktury zasilania i chłodzenia, ale też sposób wykonania stref zimnych oraz gorących, itp. Budowane przez Atende centra danych gwarantują nie tylko wysoką sprawność energetyczną, ale także możliwość obsługi urządzeń o wysokiej gęstości upakowania.

InfraDC

Rzetelność na każdym etapie

1Audyt

Przystępując do projektu budowy centrum danych najpierw dokonujemy audytu, podczas którego nasi inżynierowie sprawdzają zgodność systemów zasilania i klimatyzacji z obowiązującymi normami technicznymi, prawnymi oraz organizacyjnymi. Następnie analizie zostają poddane: dokumentacja związana z awariami i zgłaszanymi problemami oraz efektywność energetyczna dostępnej infrastruktury technicznej. Całość kończy się szczegółowym raportem z audytu.

2Projekt

Tworząc projekt budowy centrum danych bierzemy pod uwagę wymagania inwestora oraz możliwości ich realizacji. Następnie tworzona jest szczegółowa dokumentacja, począwszy od koncepcji rozwiązania po projekt budowlany i wykonawczy.

3Realizacja

Budowa centrum danych przez Atende jest prowadzona zgodnie ze światowymi metodykami zarządzania projektami. Pracując ze sprawdzonymi firmami z branży budowlanej, elektroenergetycznej, sanitarnej oraz informatycznej, mamy pewność wykonania projektu bez zastrzeżeń. Bierzemy odpowiedzialność za realizację całego projektu.

4Serwis

Posiadamy największy w kraju własny serwis techniczny w zakresie obsługi infrastruktury centrów danych. Nasi inżynierowie, którzy należą do najwyższej klasy specjalistów w tym zakresie, służą radą i pomocą w trybie 24/7.

 
Piotr Smereczniak
Dział Projektowania Infrastruktury Centrów Danych

Wypowiedź eksperta Atende

Budując centra przetwarzania danych, wdrażamy innowacyjne systemy tzw. free coolingu, pozwalające wykorzystywać w procesie chłodzenia temperaturę powietrza zewnętrznego. Free cooling pozwala na schłodzenie „wody lodowej” bez angażowania sprężarek chłodniczych. To w tym elemencie należy szukać największych efektów: oszczędności energii wahają się od 20 do nawet 75 proc.

CASE STUDY: AGORA

Stworzyliśmy dużą powierzchnię produkcyjną, która w energooszczędny sposób zapewnia klientowi dalszą rozbudowę posiadanej infrastruktury IT.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!